Pomidorowa i zakazana przykrywka.

To nie jest przepis na zupę ? W ten piękny, pachnący wiosną piątek zastanowimy się nad emocjami. Powiem wam dlaczego uważam, że nie warto tłumić wszystkiego w sobie.

Wyobraźmy sobie, że jesteśmy garnkiem, a składniki do naszej zupy np. pomidorowej to emocje. Od czego zależy czy będzie innym smakować? Ustalmy, że miłość, radość, wdzięczność oraz wszystkie pozytywne emocje to świeżutkie składniki, takie z ryneczku, bez tego całego syfu, samo zdrowie. Złość, zazdrość oraz reszta emocji negatywnych to pieprz, sól i inne przyprawy, które generalnie również są nam potrzebne. Są też emocje takie jak np. zawiść, nienawiść. Możemy je porównać do jednego zgniłego pomidora, którego nie zauważyliśmy i wpadł do wywaru. Może on zniszczyć całą zupę. Teraz przepis, który mieści się w jednym słowie – BALANS.

Co w naszym życiu daje np. złość? Dla niektórych osób jest motywacją do działania, dla innych sygnałem do postawienia granicy, dla jeszcze innych wyznacznikiem swojej słabości. Złość jest nam również potrzebna, jednak nie możemy wrzucić jej do garnka zbyt dużo, ponieważ nikt nie będzie w stanie zupy zjeść. Impreza skończy się na łyżce, przepitej dużą ilością wody, jak mniemam.

Teraz kolejna ważna uwaga. Przykrywka do kosza! Jeśli szczelnie zamkniemy nasz garnek to po jakimś czasie zupa wykipi, a kto raz zapomniał o przykrywce, nigdy nie zapomni jak się czyści kuchenkę… W życiu dzieje się to samo. Jeśli dusimy w sobie emocje, nie dając im upustu to w którymś momencie po prostu musi je***ć. Zazwyczaj jest tak, że jak już je***e to robi się bałagan. Dlaczego? Załóżmy od tygodnia mąż cię drażni. Wiemy jak to jest po 20-latach związku. To znaczy ja teoretycznie nie, ale jestem dobrym obserwatorem… Przez cały tydzień zagryzasz język. Uznajesz, że nie warto. Wiesz, że nie jest ci potrzebna kolejna kłótnia. Po upływie tygodnia nie odłożył talerza do zlewu i w tym momencie mimo iż to właściwie nic wielkiego tobie właśnie się przelało. Tutaj istotna sprawa. Jak działa człowiek? Nie wypomnisz mężowi talerza. Wypomnisz mu cały tydzień, miesiąc, a jak dobrze pójdzie to i pamięć 5 lat w tył zadziała. Oczywiście to tylko sytuacja przykładowa, natomiast w życiu spotykamy takich sytuacji wiele. Lepiej pokrywkę ściągnąć od razu niż później sprzątać. Jeszcze jedno, możliwe, że zdążysz ściągnąć garnek z palnika, ale po co gotować zupę jeśli ma stać pod przykrywką? Jak zbyt długo postoi to skiśnie. Sprawdzone… ?

Od ciebie zależy jaka będzie zupa. Możesz mieć tajny składnik. Właściwie każdy ten tajnik ma tylko nie wszyscy zdają sobie z tego sprawę.

Smacznego,

Kalina Sabatini

liczba odwiedzin: 141