Czarna dziura.

Czym jest czarna dziura? Czarna dziura powstaje ze względu na różne czynniki, po powstaniu czarnej dziury wszystko co w jej pobliżu nie może jej opuścić. Zgodnie z ogólną teorią względności, do jej powstania niezbędne jest nagromadzenie dostatecznie dużej ilości negatywnych emocji w odpowiednio krótkim czasie. 

Czarne dziury możemy podzielić na kilka kategorii. Jedną z nich jest czarna dziura tak zwana „niedzielna”. Powstaje w najbliższej okolicy łóżka. Objawia się najczęściej niemożnością opuszczenia przez „ciało” sypialni. Ciało w akcie desperacji może wykazywać potrzebę przemieszczenia się np. do kuchni  w celu zaspokojenia naturalnej potrzeby spożywania posiłku innych osobników swojego gatunku jednak sama myśl o wykonaniu owej czynności doprowadza do frustracji i przyciąga ciało jeszcze bliżej czarnej dziury.

Inną kategorią jest czarna dziura „frasobliwa”. Frasobliwa mieści się wewnątrz ciała wyprowadzonego ze swojej własnej równowagi. Potocznie zjawisko nazywamy „wyjściem z siebie i stanięciem obok”. Narodziny frasobliwej dzielą się na etapy.

Etap 1: Stresująca sytuacja, czyli frasobliwa w zarodku.

Etap 2: Długotrwałe przebywanie w tejże sytuacji i odcięcie drogi ucieczki.

Etap 3: Impuls powodujący poród; może nim być tzw. Jedno słowo za dużo, głośny hałas, telefon od męża i wiele innych.

Etap 4: Poród. W tym etapie czarna dziura frasobliwa budzi się do życia. Objawia się krzykiem lub zamilknięciem, płaczem lub motywacją oraz wysokim poziomem emocji. Ciało w tym stanie możemy porównać do standardowego czajnika z gotującą się wodą i założonym gwizdkiem.

Do podstawowych czarnych dziur zaliczamy również czarną dziurę „nieobecną”. Występuje ona pomiędzy dwoma ciałami, w sytuacji napięcia łączenia pomiędzy nimi, gdy ciało 1 wykazuje inne właściwości względem ciała 2. Dysonans pomiędzy prawami fizyki wpływającymi na oba ciała jest tak silny, że jesteśmy świadkami poczucia nieobecności jednego z ciał. Ciało zastanawia się czy było nieobecne podczas wyznaczania działających praw. Przykładem takiej sytuacji jest np. gdy Ciało 1 wraca z pracy i nie rozumie zmęczenia materiału ciała 2 uważając, że Ciało 2 cały dzień było w domu.

Czarnych dziur nie da się jednoznacznie zdefiniować. W każdej sekundzie rodzi się ich cała masa. Sklasyfikowanie wszystkich mogłoby trwać latami.

Z kosmosu wybuchów pozdrawiam ja, czyli

Kalina Sabatini

liczba odwiedzin: 70