Życzliwość

Świat stanął na głowie,zmienia sie filozofia naszego życia... 

Życzliwośc.Mam wrażenie, że ta postawa w dzisiejszych czasach jest cechą wymarłą. Kiedy ostatni raz spotkałam się z życzliwością i bezinteresownością?

Nie pamiętam.

Media społecznościowe pękają w szwach od tzw. „uśmiechów, współczucia, lojalności…”

Jednak, gdy przyjrzymy się temu bliżej zauważamy, że wszystko co nas otacza to tylko iluzja.

Ludzie grają w tą grę, fascynują się nią. Gra opierająca się na zdobytych like’ach i komentarzach.

Większość ludzi bardziej obchodzi popularność profilu na Instagramie czy Facebooku od rzeczywistej opinii sąsiada, przyjaciół lub znajomych.

Zastanówmy się, dlaczego?

 Bo Pani Grażyna nie ma 15 tyś. Followersów? a to przecież jest wyznacznikiem jej statusu(uśmiech).

Podział na kasty nigdy nie zginął, jedynie ewoluował. W dzisiejszym świecie na samym szczycie są media, to one rządzą światem. Więc jeśli jesteś INFLUENZEREM to spokojnie możesz wykorzystywać swoją popularność do zarabiania pieniędzy. Takim przykładem jest tzw. Friz i lody ekipy.

 Zbyt dużo o tym nie wiem, ale najważniejsze jest to, że dzieci w sklepach biją się o lody, ponieważ jakiś Youtuber zachęcał do ich kupna…

Czy świat nie stanął na głowie?

Gdybym znalazła lampę Alladyna usunęłabym z jej pomocą Internet i połowę całej elektroniki. Oczywiście nie da się przewidzieć konsekwencji takiej decyzji, ale jednego możemy być pewni, zmiany byłyby kolosalne.

Tęsknię do czasów, w których aby zrobić karierę muzyczną trzeba było umieć śpiewać, kiedy klasyka i elegancja były wysoko cenione, a ludzie najpierw myśleli, później pisali…

Zostawiam Państwa dziś z taką oto refleksją.

Życzę miłego weekendu

Kalina Sabatini

liczba odwiedzin: 36