Stary niedźwiedź mocno śpi…

Sensualność- jaka jest Twoja świadomość znaczenia słowa sensualność? Na to oraz inne pytania znajdziesz odpowiedź w dzisiejszym artykule.

   Każda z Nas obowiązkowo na portalu Zgorlalka, dzisiaj zaznajomi się ze znaczeniem tego osobliwego terminu. Drogie Panie wraz z nadchodzącą wiosną należy popracować nad rozbudzeniem uśpionej w nas sensualności ?

Korzystając z Wikipedii dotychczas nieświadomym znaczenia ww. terminu wyjaśniam:

 Sensualizm (z łac. sensus – zmysł) to pogląd filozoficzny oraz psychologiczny głoszący, że wszelka wiedza pochodzi od wrażeń zmysłowych (poznanie odbywa się poprzez przeprowadzanie logicznych doświadczeń) i jest tylko bardziej lub mniej złożonym kompleksem spostrzeżeń. Jest odmianą empiryzmu.[1] W starożytności sensualizm głosili Arystotelessofiściepikurejczycycynicy i stoicy. W czasach nowożytnych między innymi Étienne de CondillacDavid HumeHerbert Spencer. Echa sensualizmu, choć w mocno przetworzonej postaci są też obecnie w fenomenologii.

Kochane nie wszystkie lubimy i rozumiemy „surowe regułki oraz terminy” Postanawiam więc rozwinąć wątek tłumacząc czym jest sensualność kobiety.

Każdy z Nas niezależnie czy jest kobietą czy mężczyzną skrywa w sobie swą sensualność. Sensualność kojarzy nam się z seksualnością, instynktownie oba terminy do siebie pasują, jest jednak między nimi ogromna różnica.

Czym jest nasza sensualność?

Sensualność to „wewnętrzny kwiat” kobiety. Sensualność to subtelność oraz delikatność wypływająca z naszego wnętrza. To sposób bycia, poruszania się, mówienia, patrzenia.

Zmysłowa delikatność sensualna jest jak zapach” niewidoczny” a jednak wyczuwalny.

 Okazuje się, że sensualność jest wyczuwalna nie tylko przez siebie, ale również innych. To w jaki sposób emanujemy swą sensualność, zależy w dużej mierze od tego jak czujemy się sami ze sobą (czy jesteśmy świadomi swojego piękna).

Czy należysz do grupy osób świadomych swej sensualności?

Jesteś świadoma swego piękna wówczas Twój „wewnętrzny kwiat-sensualność” kwitnie. Zależy to od kilku czynników:

-poczucia własnej wartości

-pewności siebie

-swojego spostrzegania

Ważnym jest znać odpowiedzi na pytania:

*czy masz sama do siebie zaufanie?

*jak traktujesz swoje ciało?

*czy czujesz się bezpieczna?

 Poczucie bezpieczeństwa w tej kwestii zależy od Ciebie Samej.Ty stawiasz granice uzewnętrzniania „woni-zapachu” swej sensualności. To zaś ma wpływ na to jak spostrzegają Cię inni. Ubiór, makijaż, paznokcie, fryzura są elementami eksponowania Samej siebie. Przesadny anturaż jest odbierany przez otoczenie jako potrzeba zwrócenia na siebie uwagi. Wiedzieć, że połączenie świadomości sensualnej wraz z wątpliwym brakiem zaufania do siebie oraz nadmiernym eksponowaniem walorów zewnętrznych jest niebezpieczne. Dajesz tym samym zielone światło otoczeniu, które oznacza pozwolenie na działanie. Należy uważać z przesadą. Trzeba mieć świadomość swej sensualności oraz ogólną wiedzę na jej temat. Znać przyczynę „braku-uśpienia” swej sensualności oraz skutki nadmiernego jej manifestowania. Nasza świadomość równa się SENSualność.

Czy nasze otoczenie ma wpływ na nasza sensualność?

Twoje otoczenie oraz Twój partner ma również wpływ na poczucie Twojej sensualności.

  Mężczyzna(partner) jest Twoim odzwierciedleniem. W oczach swojego partnera kobieta się przegląda. Ważnym jest abyś nie musiała pytać swojego „zwierciadła” jak w bajce: Lustereczko, lustereczko powiedź przecie, kto jest najpiękniejszy na świecie? Twoja dojrzałość sensualna jest wówczas, gdy w oczach Twojego mężczyzny widzisz odpowiedź, nie musisz o nic pytać.

  Duży wpływ na „odkrywanie” lub „zakrywanie” Twojej sensualności mają ludzie znajdujący się w Twoim bliskim otoczeniu przez których jesteś oceniana. Słowa mają ogromny wpływ na Twoją percepcję. Analizujesz to co myślą o Tobie inni, gdy słowa są dla Ciebie krzywdzące, stawiasz w swoim umyśle automatyczną blokadę.

Dlaczego Twój „wewnętrzny kwiat” nie kwitnie?

Tkwi w Twoim środku jest piękny niepowtarzalny, oryginalny jedyny w swoim rodzaju, masz świadomość jego istnienia z jakiegoś powodu jednak nie kwitnie.

Odpowiedź jest prosta-zaniedbanie. Należy rozbudzić w sobie swą sensualność. Poznałaś znaczenie pojęcia sensualność, wartość sensualności. Odpowiedziałaś sobie na zadane pytania, wiesz kto i w jaki sposób ma wpływ na Twoją sensualność. Teraz wystarczy użyć swej wyobraźni zadbać o swój wewnętrzny kwiat i cieszyć się gdy zakwitnie.   

Pamiętacie zabawę z dzieciństwa? Stary niedźwiedź mocno śpi, stary niedźwiedź mocno śpi, my się go boimy na palcach chodzimy, jak się zbudzi to na zje!

Idzie wiosna pora obudzić w sobie sensualność, nasze niedźwiadki lubią subtelnie sensualne kobiety.

Jasmina Sabatini-LalkaZgór  

 

 

 

 

liczba odwiedzin: 113